Tep regionu

Noviny vašeho regionu...

reklama Festival Houkání

Vyhledat

 

Bývalá ředitelka kutnohorské nemocnice by měla zaplatit soudní výlohy ve výši dvou milionů korun

16.5.2012 - Kategorie: Kutná Hora
autor: redakce, přečteno: 1215x , komentářů: 0

Bývalá ředitelka kutnohorské nemocnice by měla  zaplatit soudní výlohy ve výši dvou milionů korun

Kauza „Kutnohorská nemocnice“ pokračuje. Kdo nakonec zaplatí miliony, které požaduje insolvenční správce Nemocnice Kutná Hora s.r.o.?

Kutná Hora — Jak jsme naše čtenáře informovali již dříve, Krajský soud v Praze vynesl v únoru letošního roku nepravomocný rozsudek. Bývalé ředitelce kutnohorské nemocnice uložil uhradit do majetkové podstaty dlužníka 104 533 970 korun a dva miliony na soudních poplatcích. Proti rozhodnutí se Opočenská  odvolala a požádala o osvobození od soudního poplatku. Jako důvod, proč by neměla uhradit soudní poplatek, uvedla, že v zákonné výši vyměřený soudní poplatek neodpovídá jejím majetkovým poměrům. 
V nejnovější zprávě insolnenčního správce Žižlavského, která byla v insolvenčním rejstříku uveřejněna v pátek 11. května, stojí: „Insolvenční správce svým šetřením zjistil, že se JUDr. Alice Opočenská po podání žádosti o osvobození od soudního poplatku bezúplatně zbavila veškerého svého movitého majetku tím, že jej převedla na osoby jí blízké.“
 
Krajský soud v Praze nakonec rozhodl, dle nepravomocného rozsudku, že se osvobození od soudního poplatku Opočenské nepřiznává. Soudní poplatky ve výši dvou milionů korun by tak měla Alice Opočenská zaplatit.
 
Opočenská se například zbavila bytové jednotky v Mariánských Lázních, spoluvlastnického podílu o velikosti jedné poloviny bytové jednotky v Hradci Králové či spoluvlastnického podílu o velikosti jedné poloviny domu v Žehušicích. 
 
Insolvenční správce ve své zprávě, uveřejněné 11. května v insolvenčním rejstříku, také uvádí, že se s Opočenskou dohodl na schůzce k projednání případného mimosoudního řešení pohledávek dlužníka za Alici Opočenskou. Společná schůzka je plánovaná na 16. května.
 
redakce

zpět

komentářů: 0

 

Informace

Vážení čtenáři a předplatitelé, každý týden vám přinášíme ty nejzajímavější zprávy a informace, které nás i vás obklopují. Píšeme o lidech, o sportu, o kultuře, píšeme o všem co se děje ve vašem regionu. My vám ale chceme nabídnout víc, proto další číslo týdeníku TEP vyjde až po letních prázdninách.
Po dobu dvou měsíců pro vás budeme připravovat regionální týdeník TEP, který v září vyjde ve zcela novém hávu, jako moderně společenské periodikum. Předplatitelé se nemusejí obávat, jelikož v době prázdnin jim bude stále chodit televizní program TV Pohoda až do schránky. 
Vaše redakce

 

 

Aktuality

Co se děje o víkendu

Nabízíme vám přehled hlavních víkendových akcí na Kutnohorsku. Zajímají vás veteráni? Nenechte si ujít Veteran rallye - závod do vrchu Kaňk. Vyrazili byste raději na festival? V... Další články
reklama banner
 
 

Vydavatel: Vydavatelství TEP, spol. s r. o. * IČ 24734985 * DIČ CZ24734985 * Inzerce a redakce: * Telefon: 327 312 554 * Mobil inzerce: 725 500 131 * Jednatelka vydavatelství: Eva Zachová. * E-mail: inzerce@tepregionu.cz * distribuce@tepregionu.cz * redakce@tepregionu.cz * Registrační č. MK ČR E 18019 * Jakékoliv šíření obsahu lze jen se souhlasem vydavatele *